Capoeira FICAG Warszawa

TopTan.pl
Polecamy
::.. FICAG Capoeira
 FICAG Capoeira
ul. Świętojerska 9
Warszawa
tel. kom. 512 294 446
FICAG Capoeira

W listopadzie 1992 grono kilku capoeiristas ćwiczących do tej pory w grupie Morro De Santana w Belo Horizonte podjęło wspólną decyzję o założeniu nowej formacji o nazwie Artes Das Gerais (od nazwy stanu). Byli to Contra-Mestres Museu, Aranha oraz Professores Grande i Marcelinho. Dodatkowo w grupie udzielał się obiecujący capoerista, późniejszy Mestre - Nem.

AdG od początku rozwijała się dość dynamicznie. Pomimo, iż jej szeregi opuściło trzech założycieli (Grande, Aranha i Marcelinho) w całym Belo Horizonte głośno było o przedstawicielach tej grupy. Stało się tak za sprawą organizowanych przez Contra-Mestre Museu wielu akcji mających na celu propagowanie Capoeira – warsztatów ze znanymi postaciami, oraz licznych pokazów zrobionych z wielkim rozmachem.

AdG starała się zawsze współpracować ze sławnymi w Brazylii grupami (jak choćby Senzala i Capoeira Brasil) co zaowocowało korzystną dla grupy współpracą. W Grudniu 1995 roku Mestres Gato i Paulinho Sabia postanowili docenić pracę Museu i uhonorować go tytułem Mestre de Capoeira.


Oferta:

  • Capoeira
  • zajęcia prowadzone są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych
  • treningi prowadzi Szymon Szczyrba - Estagiário a Professor Coxinha
  • sala położona w centrum Warszawy, gdzie bardzo łatwo dotrzeć wszystkimi środkami transportu
  << Feeling   Hakiel >>


 
Capoeira FICAG Warszawa
© TopTan.pl