Szkoła Tańca na rurze Pole Dance School Poznań. Na zajęcia zapraszamy wszystkie panie niezależnie od wieku i budowy ciała.

TopTan.pl
Polecamy
::.. Pole Dance School
 Pole Dance School
ul. Ochota 4
61-367 Poznań
tel. kom. 508 394 913
Pole Dance School

Historia Pole Dance.

Kolebką Pole Dance są Stany Zjednoczone a jego korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. W tamtym czasie duża popularnością cieszyły się liczne festyny, odbywające się w wielu miastach i osadach, na które przybywało mnóstwo ludzi, między innymi kupców i artystów. W miejscach tych można było podziwiać przeróżne występy cyrkowców, akrobatów, iluzjonistów, połykaczy ognia.
Dużym zainteresowanie cieszył się namiot, w którym odwiedzający mogli podziwiać kobiety w niezwykle pięknym i zmysłowym tańcu przy wertykalnym drążku, który podpierał środek namiotu - wkrótce zaczęto nazywać go rurą do tańca czyli „dance pole”.

Następnie w latach pięćdziesiątych „dance pole” coraz częściej zaczęto montować w barach, gdzie gwiazdy burleski odbywały swoje występy - „burlesque shows”.

W latach osiemdziesiątych wyjątkowość, z jaką pole dance ukazuje piękno kobiecego ciała w tańcu, spowodowała, że zaczęto wykorzystywać jego elementy w nocnych klubach, co spotkało się z niespotykanym zainteresowaniem. Na tym etapie taniec ten bardzo się rozwinął zyskując wiele nowych elementów wprowadzanych metodą prób i błędów przez tysiące tancerek z całego świata.

W latach dziewięćdziesiątych Fawnia Mondey jako pierwsza wydała filmy instruktażowe do nauki pole dance. Otworzyła również szkołę, w której kobiety mogły skrywać tajniki tego fascynującego tańca. Od tej pory pole dance się rozwija bardzo dynamicznie jako sport, forma sztuki, artystycznej ekspresji a wynikający z jego pochodzenia podtekst erotyczny wyraźnie zanika.

Dziś pole dance zdobył już serca milionów kobiet na całym świecie a rzesza jego zwolenniczek rośnie w zaskakującym tempie. Należą do nich między innymi takie gwiazdy jak Terri Hatcher, Kate Hudson, Madonna, Paris Hilton, Carmen Electra, Daryl Hannah, Fergie, Cindy Crawford, Lindsay Lohan i Jessica Alba. Rurki do tańca montowane są praktycznie wszędzie, w pubach, dyskotekach, klubach fitness, w domach i mieszkaniach.
Ponadto prowadzone są działania mające na celu wprowadzenie pole dance do dyscyplin olimpijskich.  << Pasja   Poznańska Akademia Tańca >>


 
Pole Dance School w Poznaniu. Oprócz wyśmienitej zabawy, celem zajęć jest nauka zmysłowego tańca przy rurze i nieustanne doskonalenie umiejętności w tej płaszczyźnie.
© TopTan.pl