Szkoła Tańca Werdance - Kraków

TopTan.pl
Polecamy
::.. Werdance
 Werdance
ul. Na Uboczu 3
Kraków
tel. kom. 503 371 164
Werdance

Początki historii szkoły sięgają roku 2001. To właśnie wtedy instruktorzy zespołu "Reelandia" postanowili otworzyć pierwszą w Polsce szkołę tańca irlandzkiego "Ua Niall", zrzeszoną z An Comisiun le Rinci Gaelacha (Komisją Tańca Irlandzkiego) - największą organizacją zrzeszającą nauczycieli tańca irlandzkiego na świecie. Dzięki kontaktom z Komisją oraz wybitnymi tancerzami i instruktorami z Brytyjskiej Akademii Tańca Irlandzkiego "Sean Eireann McMahon" - wielokrotnymi złotymi medalistami Mistrzostw Świata w Tańcu Irlandzkim, byli w stanie nauczać sportowej formy tańca oraz umożliwiało to start uczniom w zawodach tanecznych.

Zajęcia prowadzone kolejno w Domu Kultury Ochota, szkołach przy ulicy Raszyńskiej, Elektoralnej, Domu Kultury Stokłosy oraz Natolińskim Ośrodku Kultury przyciągnęły wielu fanów kultury irlandzkiej, którzy postanowili spróbować swych sił w tańcu. Wielu z nich tańczy z nami do dziś.

W 2003 roku, aby dać swoim uczniom możliwość rozwoju oraz propagować taniec irlandzki w Polsce instruktorzy zdecydowali się zorganizować pierwsze w tej części Europy zawody taneczne o statusie międzynarodowym, zwane feis (czyt. fesz). Impreza odbywała się jeszcze kilkukrotnie w Teatrze Rampa na warszawskim Targówku.

Rok 2005 przyniósł uczniom i instruktorom kolejne wyzwania. Pod koniec wakacji odbył się pierwszy w historii szkoły tygodniowy obóz taneczny. Po tygodniu intensywnego szkolenia techniczno-kondycyjnego kilka uczennic podjęło decyzję o starcie w międzynarodowych zawodach w Wiedniu (Vienna Feis). Pierwszy start w tak dużych zawodach był sporym wyzwaniem, ale i dobrą lekcją poglądową.  << Viva Club Salsa Kraków   Wydział Tańca >>


 
Szkoła Tańca Werdance w Krakowie
© TopTan.pl